Lauri Ausi mälestussõit


 

 

 

 

 

 

20. august 2021 TOIMUB SPORTLIK JA MEELELAHUTUSLIK RATTAPÄEV PIRITAL LAURI AUSi 18.  MÄLESTUSSÕIDUL

Reede 20. august on kõik suured ja väikesed rattaspordi sõbrad oodatud Pirita Velodroomile, et veeta üheskoos meeleolukas ja aktiivne päev ning elada kaasa tippsportlastele. Eesti Vabariigi Taasiseisvumispäeva tähistamiseks korraldab CFC Spordiklubi koostöös Balti Keti velotuuriga rattapäeva kus jagub tegevust igas vanuses spordi sõbrale.

Rattapäeva raames toimuvad üritused nii tõsistele sportlastele kui pere kõige pisematele.

Traditsiooniliselt on Lauri Ausi mälestussõidu kavas:

  • Tillusõit 200m (tasuta)
  • Peresõit 6km (tasuta)
  • Rahvasõit 54km
  • Põhisõit 90km

Lisaks kihutavad tuleviku tegijad TTP Noortetuuri raames ja saab alguse Balti Keti velotuur.

Võistluskeskus asub Pirita Velodroomil, kus on olemas kõik mugavused võistluse mõnusaks jälgimiseks.

TTP Noortetuurist 

TTP Noortetuuri missiooniks on noorte jalgratturite spordimeisterlikkuse tõstmine. Korraldaja soovib oma ettevõtmisega propageerida noorte rattasporti, pakkuda kvaliteetset ja turvalist rattasõitu ning mälestada vaatemängulise võistlusega CFC suurt sõpra Tiit Aavat. 


Balti Keti velotuurist
Teist aastat järjest vältab Balti Keti velotuur kolm päeva. Tänavu on UCI 2.2 kategooria mitmepäevasõidu toimumisajaks 20.-22. august. Kaks etappi kulgevad Eesti ja üks etapp valdavas osas Läti pinnal. Velotuur algab Tallinnast ning lõpeb Valgas.
Kunagise Balti velotuuri järjepidevuse kandja – Balti Keti velotuur, taaselustati 2011. aastal. Alates 2012. aastast on mitmepäevasõit kuulunud rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kalendrisse. 2014. aastal võitis velotuuri käesoleval Tour de France’il kollases  liidrisärgis sõitnud Mathieu van der Poel. Balti Keti velotuur aitab elus hoida märgilise poliitilise sündmuse – 1989. aasta Balti Keti – mäletamise vajalikkust. Velotuuril on aastate jooksul võistelnud enam kui 700 välismaalast, igast maailma nurgast, kes on tänu tuuril osalemise saanud esmase indikatsiooni Balti riikide lähiajaloost.