Lauri Ausi mälestussõit


 

 

 

 

 

 

 

21. august 2022 TOIMUB SPORTLIK JA MEELELAHUTUSLIK RATTAPÄEV PIRITAL LAURI AUSi 19.  MÄLESTUSSÕIDUL

Pühapäev 21. august on kõik suured ja väikesed rattaspordi sõbrad oodatud Pirita Velodroomile, et veeta üheskoos meeleolukas ja aktiivne päev ning elada kaasa tippsportlastele. CFC Spordiklubi koostöös Balti Keti velotuuriga korraldab rattapäeva kus jagub tegevust igas vanuses spordi sõbrale.

Rattapäeva raames toimuvad üritused nii tõsistele sportlastele kui pere kõige pisematele.

Traditsiooniliselt on Lauri Ausi mälestussõidu kavas:

  • Tillusõit 200m (tasuta)
  • Peresõit 6km (tasuta)
  • Rahvasõit 54km
  • Põhisõit 90km

Lisaks kihutavad tuleviku tegijad TTP Noortetuuri raames ja saab alguse Balti Keti velotuur.

Võistluskeskus asub Pirita Velodroomil, kus on olemas kõik mugavused võistluse mõnusaks jälgimiseks.

TTP Noortetuurist 

TTP Noortetuuri missiooniks on noorte jalgratturite spordimeisterlikkuse tõstmine. Korraldaja soovib oma ettevõtmisega propageerida noorte rattasporti, pakkuda kvaliteetset ja turvalist rattasõitu ning mälestada vaatemängulise võistlusega CFC suurt sõpra Tiit Aavat. 


Balti Keti velotuurist
Kunagise Balti velotuuri järjepidevuse kandja – Balti Keti velotuur, taaselustati 2011. aastal. Alates 2012. aastast on mitmepäevasõit kuulunud rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) kalendrisse. 2014. aastal võitis velotuuril tänaseks rattamaailma suur kuju Mathieu van der Poel. Balti Keti velotuur aitab elus hoida märgilise poliitilise sündmuse – 1989. aasta Balti Keti – mäletamise vajalikkust. Velotuuril on aastate jooksul võistelnud enam kui 700 välismaalast, igast maailma nurgast, kes on tänu tuuril osalemise saanud esmase indikatsiooni Balti riikide lähiajaloost.