Treenerid

André Aduson

Sündinud: 17. november 1970

EKR tase (treeneri kategooria): 6.

CFC treener alates: 25. oktoobril 2003 ehk avamisest peale, alustasin treeneritööga 1997 Kalevi Jalgrattakoolis.

Ametlikud autasud Eest Jalgratturite Liidu poolt:
Tunnustatud “Eesti parim jalgrattaspordi noortetreener” 2008, 2012,  2016 ja 2018.

“Eesti parim jalgrattatreener” aastal 2017.

Amet: peatreener – treenin igapäevaselt meie tulemussportlaste gruppi ja organiseerin jalgrattakooli treenerite tööplaane.

Tegevsportlasena võistelnud eliit litsentsiga 13 hooaega. Kokku õnnestus treki-,maantee- ja maastikuratta Eesti meistrivõistlustelt saada 30 medalit- nendest 6 kuldset. Noorte treenimise kõrvalt harrastan endiselt rattasõitu ja kasvatan koos naisega kahte poega. Üks neist (13- aastane) on samuti rattalenksu haaranud ja teeb tõsiselt meie klubis sporti.

 

Kristjan Kelk

Sündinud: 02. Detsember 1993

EKR tase (treeneri kategooria): 5

CFC treener alates: oktoober 2014

Amet: Treener – treenin igapäevaselt klubi kõige nooremat järelkasvu.

Jalgrattaspordiga alustasin 11 aastaselt just nimelt CFC klubis ja aktiivselt tegin (võistlus)sporti kuni 23. eluaastani. Sealt edasi avanes võimalus alustada noorte treenimisega ja olen keskendunud eelkõige oma teadmiste laiendamisele antud vallas. Treeneritöö kõrvalt omandan kraadi Tallinna Ülikoolis Informaatika erialal ning kasvatan kahte väikest last koos elukaaslasega.   

 

 

Kert Martma

Sündinud: 27. November 1983

EKR tase (treeneri kategooria): 7  

CFC treener alates: 2014 jaanuar  

Amet: vanem treener – treenin CFC Nõmme osakonnas vanemate ja tulemussportlaste gruppe.

Jalgrattatreenerina olen ma kokku töötanud pea 8 aastat, kuid lisaks treeneriametile töötan õppejõuna Tallinna Ülikoolis, kus olen kaitsnud 2013. aastal ka doktorikraadi bioteaduste valdkonnas. Oma töös seon sporditeadust, bioteadusi ja treeneriametit andes nii erialaseid kui spordiga üldisemalt seonduvaid koolitusi kehalise kasvatuse õpetajatele, treeneritele ning mitmesuguseid sporti terviklikuna populariseerivaid loenguid koolides ja spordiklubides. Lisaks eelmainitule kuulun aastat 2016 Eesti jalgratturite liidu jalgrattatreenerite kutsekomisjoni ja treenerite nõukokku.

Jalgrattasportlasena oman hetkel M-Eliit litsentsi ja võistlen CFC klubi all Eestis erinevatel võidusõitudel. Jalgrattaspordi distsipliinidest meeldib eelkõige eraldistart ning enda jaoks olulisemateks tulemusteks pean 2015. aastal Vändras saadud eraldistardi EMV eliidi hõbemedalit ning Filter temposõidusarja kahte järjestikust üldvõitu 2017 ja 2018. Rattasõit ja üldse sport meeldib väga ja teen seda alati suure rõõmuga, eriti koos noortega kelle arengut nähes tunnen veel suuremat rõõmu.

 

Esko Ööpik

Sündinud: 21. august 1989

EKR tase (treeneri kategooria): 4

CFC treener alates: detsember 2019

Amet: nooremtreener, tegelen klubi kõige nooremate õpilastega meie Nõmme filiaalis

Rattatreeningutega alustasin 2003 kevadel väikeses Kohila rattaklubis. Tõsisemalt sai treenimist alustatud kui asutati CFC rattakool 2003 oktoobris, liitusin Jaan Kirsipuu rattakooliga nö esimesest päevast.
Rattasõit jäi minu põhitegevuseks järgmiseks kümneks aastaks. Gümnaasiumi läbisin Otepääl Audentese Spordigümnaasiumi jalgratta grupis ja sealt siirdusin Prantsusmaale erinevatesse amatöörklubidesse.
Nende aastate jooksul sain nii mõnegi Eesti meistritiitli ja medali aga rahvusvaheliselt tõsine läbi löök ei õnnestnud. Koju tagasi tulles jäin seotuks rattaspordiga läbi uue elukutse – mehhaanik rattapoes.
Täna treenin peaaegu igapäevaselt sõpradega oma lõbuks. Kui ma ei ole noortega trennis siis võib mind leida AT Spordis mehaaniku tööd tegemas. Tuleb tõdeda, et neid oskusi on pidevalt noortega trennis vaja, rattasport on ikkagi tehnikasport.

Rando Marten Evendi

Sündinud: 21. aprill 2001

EKR tase (treeneri kategooria): 3

CFC treener alates: november 2021

Amet: abitreener, tegelen klubi kõige nooremate õpilastega meie Jüri filiaalis

Tõsisema rattasõiduga alustasin juba 7. aastaselt ning liitusin 2 aastat hiljem rattatrennidega Sakus. CFC rattakooliga liitusin 2018. aastal, kus ma järgmised 3 aastat olin õpilase rollis. Soov treeneri töösse panustada tekkis klubi treenereid võistlustel ja treeningutel abistades. Võimaluse korral osalen ka ise sportlasena rattavõistlustel. Treeneri töö kõrvalt omandan ka kraadi Tallinna Tehnikaülikoolis elektroenergeetika ja mehhatroonika erialal. 

 

Endised treenerid

Marek Säälik

Sündinud: 28. August 1972

EKR tase (treeneri kategooria): 5

CFC treener alates: oktoober 2012 – detsember 2019

Amet: Treener – treenin ja õpetan sporditegemist ja rattasõitu kõige noorematele ja muidu algajatele.

Spordialade taust on mul mitmekülgne. Noorena ujumist, viievõistlust ja triatloni harrastanud ning kõigil aladel ka Eesti meistrivõistluste medaleid võitnud. Tänasel päeval osalen “mängiva treenerina” nii palju kui töö kõrvalt võimalik triatloni ja rattavõistlustel seeniorklassis.

Hariduse omandasin 1997 aastal TTÜ-s tootmise ja transporditehnika vallas. Väikest töökoda pean treeneri ameti kõrvalt endiselt.

Silver Schultz

Sündinud: 06. Jaanuar 1988

EKR tase (treeneri kategooria): 4

CFC treener alates: 2017 oktoober – detsember 2019  

Amet: noortetreener ja spordi direktor – treenin klubi kõige nooremat järelkasvu ja juhin rattakooli igapäevaelu.

Jalgrattaspordiga olen tegelenud praktiliselt terve oma elu, alates 11. eluaastast. Alustasin Vändras poisikesena kohalikust klubist nimega Viko ja lõpetasin Prantsusmaal EC St Etienne Loire’s, mis kuulub seal amatööride tippmeeskondade hulka. Välisklubisse siirdusin esmakordselt 2007. a, tegemist oli väikese asjaarmastajate pundiga. Siiski sain piisaval määral võite, et järgmiseks aastaks olin juba kangemas meeskonnas, kus arenesin lõpuks edasi amatööride tippmeeskonda  St Etienne. 2009-2013 veetsin nende ridades töötades suurema läbimurde kallal mis kahjuks jäi saavutamata, kuid ilusaid võite ja sõite sai nauditud sealgi. Alates 2014 aastast sõidan jälle kodumaal enda lõbuks. Hetkel tunnen rattasõidust ainult puhast rõõmu ning oma teadmisi ja oskusi tahangi nüüd noortele edasi anda.

Toetajad

  • Osmo
  • ttp
  • HKP
  • Rannarootsi
  • RM Stuudio
  • Plaadipunkt