MAXIMA GP TÕI SADULASSE REKORDARVU OSALEJAID

Postitus

24. juulil 2016 toimunud Maxima Grand Prix rattasõbrapäev tõi Piritale rekordiliselt ligi 600 osalejat. Lauri Ausi 13. mälestusvõistlusel selgitati välja parimad põhisõidus, peresõidus, tillusõidus ja rahvasõidus ning loositi välja 2000-eurone rattakomplekt.

Maxima Eesti tegevdirektori Vygintas Šapokase sõnul on sündmusel plaanis järgnevatel aastatel veelgi kasvada. “Rattasõidu populaarsus on viimastel aastatel üha kasvanud ning sellest on saanud paljude perede jaoks tore ühine harrastus. Seetõttu usun, et järgmisel aastal võime rajal näha veelgi rohkem osalejaid,” avaldas Šapokas lootust. “Loodan, et kõigil sündmusest osa võtnud peredel oli meeleolukas päev ning soovin kõigile finišijoone ületanutele palju õnne,” lisas ta.

Profiratturitele mõeldud põhisõidu (126 km) starti asus 97 ratturit, kellest osutus kiireimaks Viljar Kuljus Rein Taaramäe rattaklubist. Naiste arvestuses sai esikoha ainsana sõidu lõpetanud Liisa Ehrberg. Rahvasõidu (54 km) esikoht läks aga Magnus Krusemannile, kes möödunud aastal tuli samal võistlusel kolmandaks ja sel aastal edestas 143 ratturit. Naistest oli rahvasõidu kiireim Kristel Soonik. Maastikurataste arvestuses võitis rahvasõitu Marko Tikku. Kõigile rattasõpradele mõeldud ajavõtuta peresõidus (6 km) osales ligi 250 harrastajat. Tillusõidu 200 meetrit läbis ligi 100 rattasõpra vanuses kuni 6 eluaastat.

Kõigi pere- ja rahvasõidus osalenute vahel välja loositud 2000-eurone jalgrataste komplekt Hawaii Expressilt läks 10-aastasele Indrekule, kes elab Ida-Virumaal. “Seni oli meie kolmeliikmelisel perel kaks ratast. Seetõttu tuli ühiselt sõitma minemiseks üks ratas kuskilt lisaks laenata. Nüüd saame tervele perele uued rattad soetada ja kindlasti jätkub võidust veel ka lisavarustuseks. Kiivrid kuluksid kindlasti ka ära,” oli Indreku isa Toomas Tamm võidu üle rõõmus. Rattad aitab kaupluses välja valida Jaan Kirsipuu.