1.juuli rattaspordi sündmused

Postitus

Sündmused:

* Belgias alanud maanteesõidu Euroopa meistrivõistlustel oli esimesel päeval kavas juunioride eraldistardid. Eesti koondis oli esindatud vaid meesjuunioridega. Parim oli Sten Sarv, kes 65. lõpetanu hulgas saavutas 50. koha, ajaga 38.01, läbides distantsi (28 km) keskmise kiirusega 44.1 km/h.

* Tartus algasid Eesti meistrivõistlused mitmepäevasõidus noortele (M-16). Proloogi ja 1.etapi järel on kaksikjuhtimine CFC käes. Liider on Oskar Nisu, Krister Raudsepa ees. Tartu Laululava ümbruses sõidetud 1,4 km pikkuse proloogi võitis Henry Rebane (TYSK). CFC noormeestest oli Oskar Nisu 2., Aksel Nõmmela 5. Õhtuse grupisõidu (46 km) võitis Krister Raudsepp, klubikaaslase Oskar Nisu ees. Velotuur lõpeb pühapäeval.

* Poolas alanud Solidaarsuse velotuuril lõpetasid kõik kuus Meridiana – Kalev Chocolate Teami liiget 1.etapi peagrupis, võitjast taga 20 sekundit. Meeskonna parimana oli Salvatore Commesso 52. Etapi võitis sakslane Mattias Friedemann (PSK Whirpool-Author). Nimekamatest osalevad velotuuril Danilo Hondo, Sergei Gontšar, Juri Metlušenko, Dariusz Baranowski, Andrei Grivko, Robert Bartko, jne. Tuur lõpeb pühapäeval.

* Eesti meister eraldistardis Liisa Ehrberg sõitis Itaaliasse allkirjastamaks profilepingut klubiga USC Chirio Forno d`Asolo. Eesti meistrivõistlustel kahe pronksiga leppima pidanud Laura Lepasalu mõlgutab samal ajal mõtteid õpingute jätkamiseks Inglismaal. 29.juuni kodulehe sissekanne:

“Nii mõnigi on huvi tundnud, mida ma siis ootasin. Eks sisimas lootsin ikka eestikatelt kirkamat medalit, kuid trennivõlg andis võistlustel tunda. Minu ootus potsatas täna hoopis postkasti, s.t. IELTS eksami tulemus – kisub Inglismaa ülikooli poole…eks näis kuidas sujub. Tore oleks ju 2012 aasta olümpialinnaga lähemalt tutvust teha.”

* Rein Taaramäe pikendab enda sõnul 90%-lise tõenäosusega lepingut senise tööandja Cofidisega. Leping sõlmitakse kaheks aastaks. Äsja lõppenud Eesti meistrivõistlustel tegi Taaramäe kuldse duubli. Viimase kümnendi jooksul on sarnase saavutusega hakkama saanud vaid Jaan Kirsipuu ja seda koguni kolmel korral (1999, 2002, 2005).

* Läti grupisõidu meistrivõistlustel võitis pronksmedali Jaan Kirsipuu eakaaslane, 39-aastane Normunds Zviedris. Mõned nädalad varem võitis Zviedris Läti meistritiitli mägirattamaratonis.

* 2009.aasta Triobet Jalgrattaspordi reitingut juhib maanteesõidu Eesti meistrivõistluste järel jätkuvalt “professor” Indrek Rannama. Jaan Kirsipuu on teine ja Gert Jõeäär kolmas. Ametlik reitingutabel: http://www.ejl.ee/index.php?page=104